Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

*BAJKY*

Broučci podle Babinského

 

 

 

 

Slunko bylo u samého západu a svatojánští broučci vstávali. Brouček měl dnes prvně letět svítit a všichni z toho měli velikou radost, tatínek s maminkou, Janinka, kmotříček s kmotřičkou i Beruška.

A tak letěli, vlevo kmotříček, vpravo tatínek a Brouček v prostředku. V lese uviděli hajného.

"Tatínku, copak, že ten hajný nespí?"¨_ "I on musí dávat pozor." _ "Načpak?" _ "Tady na les, aby jej lidé neukradli." _ "Tatínku, ti lidé kradou?" _ "I kradou a nic prý se nemají rádi."

A broučci letěli k městu, ze zahrady do zahrady, až doletěli na náměstí. Sedli si na kašnu, že si odpočinou. A tu Brouček vidí, že tam kdosi stojí zády o sloup opřený. Přes pás veliký roh a v ruce takové dlouhanánské kopí.

"Tatínku, vidíte, tamhle někdo stojí." _ "To je ponocný." _ "Ponocný? Copak tu dělá?" _ "Ponocuje. Dává pozor, aby se zloději nevloupali do domů a lidi neokradli. Vidíš, jaké má kopí? To na ty zloděje." _  "Tady ve městě také kradou?" _ "Ó, moc prý kradou, jak jen mohou" _ "Ale to já bych jim nesvítil." _ "Ale Broučku, když Pán Bůh chce, abychom jim svítili, tak my jim svítíme, ať kradou nebo nekradou."

A pak se broučci zase vznesli a svítili, a že bylo všude pěkně vidět, zloději kradli, až všecko ukradli: hajnému flintu, ponocnému roh a kopí, ukradli kašnu i kostel, i ten pěkný dům v zahradě ukradli, ukradli i les i město a nakonec i Broučkovu lucerničku. A že už nebylo co ukrást, zloději si dali pac a pusu, každý šel po svých a spali a spali a spali.

Krásně se jim to spalo.

Poslední komentáře
20.11.2007 10:15:21: No to je moc pěkný příběh, přímo z reálného života.Škoda, že tam nestál někde taky kat, který by těm...