Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

*BAJKY*

O blbounech

 

 

Na ostrově vládla idyla, ve větvích šplhali obezřetní lemurové, po zemi se proháněli odvážní blbouni a jedni ani druzí neměli žádné nepřátele.

Pak na pobřeží přistála loď a z ní vystoupili lidé. "Bacha na ně!" varovali lemuři blbouny. "Kdoví co jsou zač? Trocha opatrnosti nikdy neškodí!"

"Kuš, vy škarohlídi," vysmáli se jim blbouni. "Vždyť jsou to takoví bezbranní chudinkové, holátka, nemají ani dravčí zuby, ani pařáty. Copak nejsou roztomilí? Určitě s nimi bude legrace!"

A blbouni se rozeběhli k lidem a chtěli se s nimi kamarádit. To se ví, že lidé byli rádi. Dokonce zvali blbouny na hostiny, aby se lépe poznali a upevnili družbu. Ale popravdě řečeno, společné hodování blbounům příliš neprospívalo. Ubývalo jich čím dál víc, až nakonec vyhynul poslední a bylo po ptákách.

"Inu, byli to blbouni nejapní," řekli lidé, "a každý blboun je odsouzen k vyhynutí. Zvlášť když má takové chutné masíčko!"

Ale možná jsou pravdě blíž lemurové, kteří tvrdí, že blbouni nebyli vůbec žádní blbouni a měli jen jedinou chybu - nebyli dost opatrní při výběru svých kamarádů.

Poslední komentáře
08.10.2008 14:08:51: smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}