Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Přestat kouřit

...jak to vidím já? 

Poslední dobou mi vadí reklama jak vám při rozhodnutí přestat kouřit začnou bouřit v mozku odporné receptory a nedají pokoj, dokud nenakrmíte farmaceutického molocha příspěvkem za žvýkačky, náplasti, bonbony a co já vím ještě.

Zavádějící...vše záleží jen na vašem rozhodnutí a nenechte se vydírat ani mást. A dokud nebudete naprosto pevně rozhodnuti a nebudete přesně vědět proč s tím chcete seknout, raději se netrapte. Kouřit nebo nekouřit je každého svobodná volba.

Kouřila jsem více než 40 let jen s těhotenskými přestávkami. Jasně, že jsem X krát v té době učinila rozhodnutí, že končím, ušetřené penízky si budu odkládat a pak vyrazím do světa nebo si alespoň koupím krásný šperk. A taky jasně, že z toho vždy sešlo, kafíčko a cigaretka k sobě nerozlučně patřily, mne nic nebolelo, nekašlala jsem, po kopcích jsem běhala jak srnka tak proč se trápit. Mám na to a žijeme jen jednou tak ať si užijeme :)). Prasklo na to taky 40 cigaret denně, podle toho jakou jsem měla službu. Posledních 10 let jsem dělala v nepřetržitém provoze, 12 hodin v kanceláři jen s telefony, počítači, vysilačkou a možností kouknout na telku, ale pryč ani na krok...tak co tam má jeden dělat.

Dožila jsem se důchodu, když mi přišel výměr málem jsem si poplakala a po pár měsících zjistila, že na kouření už nemám, pokud se nevzdám některé oblíbené činnosti nebo nevyhodím kočiny na ulici nebo se nezařadím mezi dlužníky nájemného.

Studovala jsem na internetu jak asi na to. Dočetla jsem se, že ve všech přípravcích pro odvykání kouření je nikotin, jen bych ho cpala do těla jinudy a za stejný, ne-li větší  peníz než kouřením.

Matematika mne přesvědčila, že skutečně peníz není a musím si cigaretku odpustit, stejně jsem kávu už nepila. Dojela jsem karton a dala se do práce. Umyla jsem a uklidila popelníky,vymalovala jsem byt, vyprala záclony, naleštila nábytek a byla nadšená jak byt voní. Na místo kde bývala krabička a zapalovač jsem dala misku s bonbony.

Ale pořád něco chybělo...dřív se čas dělil na:"dám cigárko a půjdu na autobus....dám cigárko a začnou zprávy..." atd...atd... Cigaretky nám dělí čas a určují co je třeba nebo příjemné teď jít dělat. Musela jsem si tedy najít jinou zábavu a tou se stal PC, fotografie,kytičky a obrázky. Půjdu zalít kytky a potom...natřu rámeček a potom...vyrazím s foťákem...atd. Cigareta mi přestala dělit čas na etapy.

Když jsem se po pár měsících vrátila zase do práce na výpomoc přes dovolené "jen na chvilku" a zůstala tam skoro rok vůbec mi nevadilo, že tam ostatní kouří a k cigaretám jsem se nevrátila, protože mi bylo jasné, že až v práci opět skončím, zase bude peněz míň a taky jsem si už nechtěla kouřem poskvrnit voňavé bydlení.

Když mne pan doktor chválil, že jsem přestala, dozvěděl se, že kdybych měla sponzora a ten mi dával tak 1 500,- Kč měsičně, klidně bych nepřestala, protože mi kouření zdraví rozhodně neničilo.

To je můj příběh proč třeba taky nekouřit a jak přestat, znám hodně lidí, kteří byli silní kuřáci a po nějaké velké, životu nebezpečné, zdravotní příhodě přestali okamžitě a napořád.

Nemohu si odpustit abych nepochválila všechny nezaměstnané a sociálně slabé, že zvládnout kouřit celá rodina, nejsou podvyživení ani nechodí bez oblečení a ještě bydlí ve stejných bytech jako já, před domem jim  stojí automobil a stihnou i herny a hospody. A to všechno jen ze sociálních dávek...asi špatně hospodařím :))

V březnu to budou 4 roky co nekouřím i když je fakt, že se mi občas zdá jak si zapálím a vychutnávám si "vůni" dýmu. Ale po probuzení nemám potřebu cigaretu vyhledávat.

Tak jako alkoholik už nikdy není abstinent, ale abstinující alkoholik, tak z kuřáka nikdy není nekuřák, ale nekouřící kuřák.

Kdyby jste se náhodou opravdu rozhodli....budu vám držet palce. A tomu co vám do hlavy cpe reklama moc nevěřte!

Posledni komentare
20.09.2011 20:40:27: Odnaučit se kouřit pomáhá také elektronická cigareta Intellicig. A i když si nakonec neodvykneš, sam...