Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Testy na zvířatech

Odebírám novinky od organizace Za svobodu zvířat

zde je Newsletter Svobody zvířat - listopad/prosinec 2009

Milí příznivci ochrany zvířat,

rádi se s Vámi opět setkáváme při dalším čísle pravidelného Newsletteru Svobody zvířat. Do nového roku 2010 Vám přejeme jen to dobré a věříme, že se nám společně podaří vytvořit zase o něco lepší svět pro zvířata.
V tomto vydání Newsletteru se dočtete, co se nejen ve Svobodě zvířat událo v posledních měsících roku 2009. Dozvíte se však také něco o aktuálních projektech či o našich plánech do budoucna. V současné době se můžete zapojit do lobování za lepší podmínky pro pokusná zvířata – stačí jen poslat připravený dopis našim europoslancům. Více informací naleznete níže.
Pokud se Vám naše práce líbí a chtěli byste ji podpořit, uvítáme jakýkoli finanční příspěvek, který nám ulehčí zastávat se bezbranných zvířat. Nabízíme Vám také možnost členství v naší organizaci. Za pouhých 300 Kč za rok, budete dostávat naše nové materiály, čtvrtletní tištěný Zpravodaj, který vydáváme, a budete samozřejmě informováni o aktuálním vývoji v oblasti ochrany zvířat. Naši členové mají také nárok na 10% slevu v E-shopu Svobody zvířat. Více informací naleznete na tomto odkazu:
http://www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/stante-se-clenem.htm.
Rád bych na tomto místě poděkoval všem našim podporovatelům i anonymním dárcům, na které nemáme kontakty a nemůžeme jim tudíž poděkovat osobně. Děkujeme Vám všem za pomoc, kterou jste nám v uplynulém roce poskytli, a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.
Přeji příjemné čtení.


Za Svobodu zvířat,
Tomáš Popp, předseda

 

KAMPAŇ ZA NAHRAZENÍ POKUSŮ NA ZVÍŘATECH

V posledních měsících na našem trhu přibylo několik značek s certifikátem HCS a/nebo HHPS (kosmetika a prostředky pro domácnost netestované na zvířatech) – aktualizovaný seznam naleznete na těchto dvou odkazech: http://www.netestovanonazviratech.cz/znacky/ a http://www.netestovanonazviratech.cz/seznam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.htm.
V průběhu podzimu jsme zpracovávali nové materiály k lobbingu v rámci směrnice 86/609/EEC na ochranu pokusných zvířat. Jednalo se o briefingy (dokumenty shrnující základní informace a naše požadavky), tiskové zprávy a dopis pro europoslance. Ten jsme zveřejnili na našich webových stránkách - pokud chcete podpořit naše úsilí o lepší ochranu pokusných zvířat, rozešlete ho europoslancům i Vy. Naleznete jej na http://www.svobodazvirat.cz/novinky/stale-se-rozhoduje-o-budoucnosti-pokusnych-zvirat-pomozte-i-vy.htm.
V rámci projektu Humánní vzdělávání (nahrazování pokusů na zvířatech a jejich pitev ve výuce) jsme zahájili dotazníkový průzkum mezi studenty středních a vysokých škol. Výsledky tohoto průzkumu by měly být známy na začátku nového roku. Dále v rámci projektu stále navazujeme další kontakty s vyučujícími – například s vyučujícími na gymnáziu ve Znojmě, Pedagogické fakultě v Brně a Přírodovědecké fakultě v Olomouci.
Na konci listopadu jsme se zúčastnili semináře Společnosti pro zvířata „Předpisy chrání zvířata – známe je?“ s přednáškou o legislativě a pokusech na zvířatech. Na semináři se setkala řada odborníků zabývajících se ochranou zvířat i laiků se zájmem o tuto problematiku.
KAMPAŇ PROTI SRSTI

Nařízení Evropského parlamentu a Rady o obchodování s produkty z tuleňů bylo 31. 10. 2009 zveřejněno v Úředním věstníku Evropské unie (Official Journal of the European Union). Vstoupilo v platnost 20. listopadu 2009. Článek 3, který určuje podmínky pro uvedení výrobků z tuleňů na evropský trh, pak vstoupí v platnost 20. srpna 2010. Zákon naleznete na následujícím odkazu: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:286:0036:0039:CS:PDF.
V listopadu jsme v rámci meziresortního připomínkového řízení MZE zaslali připomínky k vyhlášce č. 208/2004 Sb. o minimálních standardech pro ochranu hospodářských zvířat. Naše připomínky se týkaly §13 Minimálních standardů pro ochranu kožešinových zvířat ve farmovém chovu. Žádné z nich bohužel nebyly přijaty.
Koncem listopadu od nás čeští chovatelé tzv. kožešinových zvířat obdrželi otevřený dopis s prosbou o ukončení jejich činnosti. Dopis si můžete přečíst na tomto odkazu http://www.protisrsti.cz/novinky/otevreny-dopis-pro-chovatele-tzvkozesinovych-zvirat.htm.
V roce 2009 připadl Světový den bez kožešin (Fur Free Friday) na pátek 27. listopadu. Tento rok se k němu poprvé připojila také Svoboda zvířat. V Praze jsme uspořádali happening, kterého se zúčastnilo přes 60 lidí. Všichni přišli vyjádřit nesouhlas s krutou kožešinovou módou. Akci zahájil (i zakončil) Petr Mašín s písní Hej dámo, která se oficiálně stala hymnou kampaně Proti srsti. Happeningem pak provázel Tomáš Popp, předseda o. s. Svoboda zvířat. Článek o akci naleznete na následujícím odkazu http://www.svobodazvirat.cz/novinky/svetovy-den-bez-kozesin-v-praze.htm, fotografie si můžete prohlédnout v Galerii na webu Svobody zvířat (http://www.svobodazvirat.cz/media/fotogalerie/svetovy-den-bez-kozesin-v-praze-27-11-2009.htm).

 

 

Většina z nás má doma své čtyřnohé miláčky nebo okřídlené miláčky a nedovedeme si představit, že by je někdo použil k testování jestli tyto oční kapky dráždí sliznice nebo makeup udělá hnisavou vyrážku:((

Na Jitčině blogu  http://yorga.blog.cz/0706/testy-na-zviratech jsou i fotky týraných a zbídačelých  obětí.

Každý takový pohled se mne silně dotkne a vyvolá potřebu něco proti tomu udělat. Jednou z mála možností je nekupovat takto testované výrobky. Dosud jsem si říkala, že nikde neexistuje jejich seznam, ale když jsem se pořádně rozhlédla...našla jsem alespoň tyto stránky:

http://www.ochranazvirat.cz/

Nechcete-li nakupovat kosmetiku a úklidové prostředky testované na zvířatech, hledejte na obalech výrobků tyto značky:
Netestováno na zvířatech Netestováno na zvířatech
Kromě uvedených značek může být výrobek opatřen také přímo textem "Netestováno na zvířatech" nebo "No Animal-Testing".
Další možností jak zjistit, zda-li Váš výrobek který používáte byl nebo nebyl testován na zvířatech, je vyhledat příslušného výrobce či značku na internetu v seznamech, které zveřejňují organizace na ochranu zvířat.
V zásadě spolehlivým a jednoduchým vodítkem je pak nakupování výhradně přírodní
certifikované či jinak prověřené kosmetiky, kterou není třeba vzhledem k jejímu přírodnímu složení (bez chemických sloučenin) a přirozeným účinkům na lidský organismus nijak zvláště testovat.
Podobně jako u kosmetiky, platí totéž i pro
čistící a prací prostředky, které všichni běžně používáme v domácnosti.

Proto chraňte zvířata, přírodu i své zdraví používáním přírodní kosmetiky a ekologických úklidových prostředků!

Zde najdete částečný seznam velkých firem, které své výroby testují na zvířatech a také těch které testy na zvířatech neprovádějí a dost dalších informací.

http://www.differentlife.cz/pokusy16.htm

Neříkám, že ze mne bude vegetarián, jen si trochu vylepším svědomí. Obrázky pokusných zvířátek sem nedávám, moc to bolí.

Musela jsem těmito řádky ventilovat svou lítost nad zbytečným utrpením a jestli jsem tím někomu pokazila den - omlouvám se.

Každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem.