Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Akce Pro veverku

 http://www.fler.cz/blog/dekovaci-aneb-klub-zvire-v-nouzi-opravdu-pomaha#comment-104974

Otevřením odkazu si můžete přečíst celý blog, dozvědět se moc zajímavých příběhů ze života veverek a pokochat se krásnými fotkami!

Už delší dobu se chystám k napsání tohoto blogu, ale času není mnoho...Ráda bych tímto poděkovala klubu Zvíře v nouzi za pomoc naší záchranné stanici. Od ledna v tomto klubu probíhá akce na podporu naší "veverčí stanice" a já jsem za to velmi vděčná.

Záchrannou stanici pro opuštěná veverčata jsem založila před dvěma lety. Cílem mé stanice je odchovat, dokrmit, vyléčit a vypustit zpět do volné přírody mláďata veverek

,která se z různých důvodů do stanice dostávají. Nejčastěji se jedná o mláďata, která vypadla z hnízda , přišla o matku, nebo byl strom s hnízdem poražen. Jsem toho názoru, že když něco ničíme, je naší povinností to alespoň částečně napravit. Do přirozeného života veverek v přírodě člověk škodlivě zasahuje nemalou měrou. Například kácením dutých stromů-přirozených hnízdišť, výstavbou chatových oblasí v lesích a chovem predátorů-kočka domácí v těchto osadách, znečišťováním životního prostředí atd.

 

Vážení příznivci zvířat,

chtěli bychom Vás informovat o tom, že právě dnes 15. 1. 2010 zahajujeme čtvrtou dobročinnou akci klubu Zvíře v nouzi, tentokrát s názvem Pro veverku. Tato akce bude věnována záchranné stanici Veveruška Slapy nad Vltavou.

http://zsveveruska.wz.cz

Hlavní cíle této stanice jsou:
- péče o handicapované veverky
- péče o opuštěná mláďata a jejich následné vypouštění zpět do přírody
- potírání nelegálních chovů veverky obecné
- zlepšování hnízdních možností veverek např. vyvěšováním vhodných budek

Záchranná stanice je soukromým zařízením, které vzniklo v roce 2007. Je financována převážně ze soukromých zdrojů, menší částí přispívá ČSOP – fond národních stanic. Náklady za loňský rok se pohybovaly kolem 40.000 Kč. V loňském roce přijala stanice do své péče 43 veverek. Veverky se přijímají z celé České republiky.

Stanice aktuálně potřebuje vybudovat nové voliéry pro mláďata, cenový plán stavby je cca 15.000 Kč. Právě na tento účel bychom rádi věnovali peníze, které získáme pomocí prodeje zboží v akci Pro veverku.

Pokud byste i Vy chtěli pomoci veverkám prostřednictvím naší akce, pak je to možné buď věnováním některého Vašeho zboží nebo nákupem některého výrobku z naší nabídky. Zboží, které bylo prozatím do akce věnováno naleznete zde, nabídka bude doplňována v průběhu celé akce. Ukončení akce Pro veverku bude 30. 4. 2010.

Chcete-li nějaké zboží do akce věnovat, stačí dát vědět prostřednictvím vnitřní pošty nebo v klubové diskusi. Záchrannou stanici je možné také podpořit věcnými dary, např. věnováním krmiva (ořechy, zrniny apod.) nebo darováním materiálu vhodného na stavbu voliér. Více informací naleznete na webových stránkách stanice.

Nabízené výrobky na Akci pro veverku si můžete prohlédnou v tomto Flerboxu:

http://www.fler.cz/flerbox?fid=21312

 

Veverkám ze stanice Veveruška také pomůžete nákupem všech výrobků přímo od uživatelky Veverkal, která je provozovatelkou této stanice.

Blog a vyhlášením akce pro veverku:

http://www.fler.cz/blog/prave-zacina-nova-akce-pro-veverku

Pokud Vás zajímá činnost našeho klubu Zvíře v nouzi, zde najdete blog,

http://www.fler.cz/blog/zvire-v-nouzi-1

 ve kterém jsou shrnuté informace o našich minulých i současných aktivitách.

Děkujeme za Váš zájem.