Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Charitativní akce

 

V tomto blogu bychom chtěli informovat všechny zájemce o tom, jak proběhla dobročinná akce Pro koně a předložit Vám dopis, který nám přišel z obdarovaného útulku Bianka Dvůr Králové.

 

Nejdříve stručně pár čísel. Akce trvala čtyři měsíce a za tuto dobu se prodalo 99 kusů zboží v celkové hodnotě 12.411 Kč. Kromě členů klubu Zvíře v nouzi se akce zúčastnili a svoje zboží laskavě poskytli také:

Rounien, kahánek a Tonča.

 

A teď už dopis, který jsme dostali z Bianky :

 

Mnohokrát děkujeme všem účastníkům akce na Fleru ve prospěch koní z našeho útulku, ať těm, kteří vyráběli, nakoupili nebo prostě jen doporučili nákup přátelům.

Vaše aktivita, všech zúčastněných přispěla k tomu, že koníci, které je možné již umístit mají rekonvalescenční stáj, s profesionálním přístupem, kam se do doby umístění a výběru vhodného majitele ustájí. Můžeme tedy přijímat více koní. Takže naše základní stáj funguje především pro koníky v léčbě, kde je stálá pohotovost, kamery a také jsme zakoupili přístroj na elektroléčbu, která je opravdu velkou pomocnou léčebnou metodou zde.

Jde o terapii, jež využívá různé druhy elektrických proudů, které zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí svalů nebo je naopak posilují. Působí proti bolesti a zánětu. Je možné léčit choroby pohybového aparátu, poruchy prokrvení, zánětlivá a degenerativní onemocnění, pooperační stavy, kožní problémy apod. Tento přístroj se stal naším velkým pomocníkem zde. Na přiložené fotografii můžete vidět léčení zmíněným přístrojem u koníka Medlíska, kterého jsme brali na splátky a díky Vám jsme nyní bez dluhu. Další fotky najdete v naší fotogalerii, kterou můžete navštívit na bianka.rajce.net a mnoho dalších věcí o nás naleznete na www.utulek-bianka.cz.

Mnohokrát děkujeme za Vaši pomoc a obětavost a Fleru držíme palečky do dalších let. Nejde totiž pouze o mnoho fajn lidiček, kteří jsou velice šikovní, ale také o lidi, jež mají opravdu srdíčko na správném místě.
Za útulek pro koně Bianka - Olga Višňáková

 

            

Výtěžek z  obrázků označených logem  jde na charitativní akci, kterou pořádá

Klub: Zvíře v nouzi - Pomoc potřebným zvířatům aneb konkrétní pomoc útulkům...

Více se o všech akcích a výsledcích sbírek dozvíte níže v informacích o jednotlivých akcích

Po kočkách byli na řadě koníci a po nich jako třetí akce psí útulky

 Marefy u Bučovic - http://www.utulektibet.cz/

a v Maršovicích -

 http://www.utulek-marsovice.estranky.cz/

 Přehled nabízeného zboží k prodeji je zde

http://www.fler.cz/flerbox?fid=16170

a zde:

http://www.fler.cz/flerbox?fid=16172

 

 

Více informací a lepší přístup ke všem zprávám a výrobům získáte přihlášením do klubu Zvířata v nouzi na Fleru

Děkuji všem za přízeň a za návštěvu.

Z prodejní výstavy Pro kočku, kterou organizoval náš klub Zvíře v nouzi v měsíci srpnu dostal další útulek tentokráte peněžní dar a zde je od nich dopis:


Ahoj všichni milovníci kočiček!

Já jsem kočka Týnka a jsem sekretářkou našeho sdružení, které se rozhodlo pomáhat opuštěným a nechtěným kočkám. V současné době tu s námi žije téměř 60 kočiček a potom ještě krmíme plašanky na místním kravíně. Většina koček, tedy těch dospělých, které tu žijí vlastně pochází z toho otřesného kravína. Já jsem měla štěstí, že mě "jen" pohodili u městské policie, ale ty chudinky co žily a některé ty hodně plaché ještě žijí v té hrůze za to zaplatily tím nejcennějším, a to vlastním zdravím. Je tu hodně kočiček, které i když jsou poměrně mladé, mají trvale poškozené ledviny, poruchy imunity a často se opakující záněty dýchacích cest.

Žijí tu s námi dvě dvounožky, které se pro nás snaží udělat první poslední. Všechny nás mají hrozně rády a říkají nám, že každá z nás je pro ně jedinečná a výjimečná. Musím vám všem říct, že všechny kočičky jsou prostě skvělé, všechny se rády mazlí a všechny chtějí domov, teplý pelíšek, svou mističku s nějakou dobrůtkou a hlavně ruku, která neublíží, ale naopak bude mít pro ně stále připravené pohlazení.

Touto cestou vám všem chceme opravdu moc poděkovat za pomoc, kterou jste nám věnovali prostřednictvím akce, která běžela na stránkách Fleru. Hrozně moc si vážíme toho, že jsou mezi vámi všemi lidičky, kteří neváhají a pomohou i obyčejným, neurozeným, nemocným kočičkám. Moc vám děkuji za to, že jste našim dvounožkám pomohli! Nemají to s námi jednoduché. Jsme často nemocné a občas musíme držet drahé diety.

Za korunky, které se pro nás Vaším prostřednictvím vybrali nám koupili spoustu dobrůtek - konzervičky, vaničky, granulky, tyčinky a něco prý nechají i na vánoce. Vloni nám totiž udělali
opravdové vánoce, měly jsme stromeček a opravdové dárky. :-)) Pro mnohé z nás to byly vůbec první vánoce v životě, ale byly to ty nejkrásnější.

Ještě jednou všem moc děkujeme!

sekretářka Týnka vlastní tlapkou
za Opuštěné kočky Polička o.s.

Sekretářka Týnka

 

P.S. Kdyby Vám doma chyběl nějaký kožíšek s předoucím motůrkem, můžete se na naše dvounožky s důvěrou obrátit. U nás si určitě vyberete! ;-)

 

 

Z prodejní výstavy Pro kočku, kterou organizuje náš klub Zvíře v nouzi dostal 3. útulek krmivo a zde je od nich dopis:

Na přelomu června a července dorazil do našeho depozita balík se dvěma 10 kg pytli granulí Techni-Cal.

Tyto věnovalo našim svěřencům OS Na pomoc kočkám, díky prodeji výrobků kočkomilné veřejnosti a klubu Zvíře v nouzi na stránkách www.fler.cz

Tehdy jsem již druhý měsíc neměla připojení k netu a nebyla sto informovat naše příznivce, problémy se na nás valily, bylo třeba pomoci, ale nebylo cesty, jak o ni žádat. Měla jsem strach, že na nás lidé zapomenou. Mýlila jsem se :-)

Tento dar měl vícero efektů:

1/ kočkám granulky velice chutnaly, což přispělo k jejich celkové pohodě a naplnilo jejich břicha

2/ dar zajistil týdení dávku kvalitních granulí pro kočky v naší péči a ušetřil nám finanční prostředky

3/ přispěl k mé celkové pohodě, neboť je dobré vědět, že lidé na vás myslí a pomohou vám :-)

Moc děkujeme všem

Za celé depozitum
Brněnský Max - domov pro kočky
Maňasová Elen

Více foto najdete na našich stránkách.

Přírodní živly si nevybírají a postihují i zařízení, která pomáhají ...
Letošní povodně opět ukázaly svoji krutou tvář a zasáhly i do osudů zvířat.
Jedním z postižených ničivou bleskovou povodní a jejími následky byla i nezisková organizace FELIX GREY o.s., která již čtvrtým rokem poskytuje pomoc a péči kočičím pacientům a svěřencům.(Více informací naleznete na
http://www.felinogrey.estranky.cz/clanky/nezarazene/mokra-kocka_-smutna-kocka )
Vlivem kalamity zde došlo k poškození části elektrických rozvodů, čímž byl zásadně omezen provoz. Nedošlo sice ke srovnání se zemí, ale financí na opravu a úhradu nezbytných výdajů, především pak za veterinární péči, která nesnese odkladu se nedostává.
A tak kočky volají své povodňové SOS !!!


Volání dolehlo i do klubu Zvíře v nouzi a proto jsme zaslali útulku Felix Grey menší finanční dar 2.000.-

Zde naleznete reakci FG:


Ahoj a hezký den,
nejprve děkujeme jménem našich kočkosvěřenců za zájem o situaci a o nabídnutou pomoc.
Je to docela milé překvapení ...
Nepopírám, že každá pomoc a příspěvek tedˇpomůže, přece jen se to sepsulo nevhod (ostatně, kdy by to bylo vhod, že?).
Děkujeme moc ...ale nechceme jen brát - pokud jde o pomoc zvířatům v nouzi, k tomu se pozitivně stavíme za každé situace. Vidím že máte nyní akci na pomoc koním - můžeme nabídnout třeba hrnečky s motivy koní, jeden máme na fotu v shopu, ale není problém cokoliv, jen tedˇ malinko nestíháme řešit vše najednou, do toho koťata zrozená za potopy, říkáme jim plaváčci ;-)
Snažíme se lidem za pomoc něco nabídnout, proto vznikl i náš obchůdek ARTCAT, místo pouhého pomozte nabízíme netradiční dárky, veškerá tržba jde na péči o kočky (jasně, není to sortiment, který mizí pod rukama, ale jakýkoliv zájem potěší ... když tak mrkněte, pokud neznáte, zde na Fleru jsme pod nickem Artcat).
Ještě jednou díky, přiznávám, tentokrát nás depky začaly ovládat a pořád se bojíme podívat na nebe a sledovat předpovědi počasí - ač jsme nebyli srovnáni se zemí, dostali jsme za uši, ale téměř stovka koček na krku je silná motivace jít dál!

Těšíme se i na případnou spolupráci,
Majka Šrámková
Felix Grey/ARTCAT CZ