Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Čertík a Štěpánka-sbližování

 

 


Po měsíci byl jejich vzájemný vztah řekla bych, stabilizovaný. Štěpánka se smířila s tím, že je tu i Čert a má právo se po bytě bez omezení pohybovat, hrát si s jejími hračkami, že ho beru na klín a chovám, že se povaluje mnou v posteli. Vzájemně se nenapadají, myslím ve zlém, ani na sebe nevrčí.

Když jsem byla s morčetem u veterinářky stříhat drápky(to tu byl Čertík asi 10 dnů), řekla mi, že kdybych se jí zeptala, nikdy by mi nedoporučila vzít ke Štěpánce další kočičku, že si na sebe asi nezvyknou. Měla doma kočku, přinesli jí zraněnou jinou kočičku, které musela amputovat nohu. Protože ji nikdo nechtěl, nechala si ji doma. Zdravá kočka chodí ven, ta bez nožičky je stále doma. Když se zdravá vrátí domů, stále na sebe syčí a naprosto se nesnášejí. Tento stav trvá již 5 let. Pochopitelně mě to vyděsilo.

Došlo mi, že nesmím jen chránit Čerta před Štěpánkou, ale dát jí najevo, že je zde stále doma, že ji mám ráda a nikdo jí neodstrkuje. Začala dostávat jídlo první, když jsem přišla domů vždycky jsem napřed pohladila ji, ale při hraní jsem hladila obě najednou a když jsem měla Čertíka na klíně, hladila jsem i ji. Přestala ho napadat a odhánět, asi poznala, že jí nehrozí žádné nebezpečí.
Plachá je stále, jak někdo zazvoní nebo vytáhnu vysavač, je okamžitě za gaučem. Čert jako její věrný stín pochopitelně za ní. Jenže on za chvíli ze zvědavosti vyleze, ale ona ne. Pro návštěvy je neviditelná kočka. Čertík se strašně rád chová, dokáže si to vynutit, Štěpánka má k fyzickému kontaktu stále odstup, chování nesnáší a doteky jen lehké a krátké, ale dává najevo, že je to velmi příjemné.

Takže mám jednu kočku chovací a jednu nechovací. Spolu se dokáží krásně honit, jak jsem říkala, číhají na sebe, bafají na sebe a je vidět, že je to obě baví. Myslím, že kdyby teď Čert odešel, Štěpánka by ho hledala i když jejich vztah asi zůstane v té rovině, co má Štěpánka k lidem - jen lehce dotknout a dost. Jen mám někdy dojem, jakoby tu plachost a nedůvěřivost vůči cizím lidem do sebe nabíral i Čertík jako to schovávání za gauč.
Začátky byly hodně těžké, bylo mi jich obou moc líto ale teď jsem ráda, že jsou obě tady a myslím, že Čertík i Štěpánka jsou spokojeni, jak může být spokojená šelmička v paneláku. Ale kocourek začne dospívat:))

Miminko už není miminko, pořádně vyrostl, pěkně se otrkal a Štěpánka si na něj zvykla. Žádné velké důvěrnosti mezi sebou nepěstují, nespí vedle sebe, ale hrají si spolu. Hrají to je v lidském slova smyslu špatný výklad, číhají na sebe za všemi možnými rohy, bafají na sebe, kradou si hračky a vyjídají si vzájemně misky. Řádí po celém bytě. V noci si pořídili závodiště v ložnici, skákali přese mne, tahali se o peřinu, prostě dělali hrozný binec, jen dávali pozor aby na mne nešlápli. Musela jsem je oba vyhnat, pak se teprve uklidnili a přišli spořádaně spinkat.

Zanedlouho jsme prošli obdobím, které by se dalo nazvat "ignorace". Štěpánka se zřejmě rozhodla, že tu bude sama. Přestaly honičky, Čert mohl kam chtěl, nikdo ho nevyháněl ani po něm nemával tlapkou. Když byla u mne a přišel kocour, prostě se sebrala a šla pryč. V noci se mimi rozvalil u mne v posteli a Štěpánka odešla spát jinam, když přišel k její misce sebrala se a šla pryč. Dostali květináč s trávou, Čert seděl na jedné straně a upřeně se díval na Štěpánku, ta se k němu otočila zády a koukala do zdi. Malý si s ní chtěl hrát, lehal si před ní na záda, natahoval k ní packy a ona nic, prostě odešla. Chodil za ní jako stín, vyskočila na okno, on za ní.Přestala koukat ven, otočila se k němu zády a koukala na druhou stranu. Když si v pokojíku začal hrát a provokoval ji ke hře, přišla za mnou a lehla si mi pod nohy. Ale k mé osobě začala být mazlivější, dokonce chtěla vzít na klín!

Asi po 3 dnech nastala další změna, opět vypuklo honění a bafání, Štěpánka začala Čertíka očichávat, když si před ní lehne překročí ho, ale sahat na sebe od něj zatím nenechá. Strpí aby si lehl vedle mne když se mi ona povaluje na břiše.
Jedna pikantnost. Kdysi jsem měla kocourka u kterého jsem poznala co obnáší výraz "slintat blahem". Nešlo vzít ho na klín bez pleny na ruce. Štěpánka blahem přede tak, až se zalyká. A Čertík ten blahem prdí, potichu, ale nahlas smrdí. Aspoň je cítit, že je spokojený.
A zase budou změny...

Posledni komentare
15.06.2007 18:36:58: Pobrečela jsem si,zasmála se.Mám ráda maniaky,kteří milují zvížátka.A tak si tady brečím - chvíli do...