Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Čertík a Štěpánka-sbližování

Kočičí vrtochy a sbližování

 

 


Po měsíci byl jejich vzájemný vztah řekla bych, stabilizovaný. Štěpánka se smířila s tím, že je tu i Čert a má právo se po bytě bez omezení pohybovat, hrát si s jejími hračkami, že ho beru na klín a chovám, že se povaluje mnou v posteli. Vzájemně se nenapadají, myslím ve zlém, ani na sebe nevrčí.

Když jsem byla s morčetem u veterinářky stříhat drápky(to tu byl Čertík asi 10 dnů), řekla mi, že kdybych se jí zeptala, nikdy by mi nedoporučila vzít ke Štěpánce další kočičku, že si na sebe asi nezvyknou. Měla doma kočku, přinesli jí zraněnou jinou kočičku, které musela amputovat nohu. Protože ji nikdo nechtěl, nechala si ji doma. Zdravá kočka chodí ven, ta bez nožičky je stále doma. Když se zdravá vrátí domů, stále na sebe syčí a naprosto se nesnášejí. Tento stav trvá již 5 let. Pochopitelně mě to vyděsilo.

Došlo mi, že nesmím jen chránit Čerta před Štěpánkou, ale dát jí najevo, že je zde stále doma, že ji mám ráda a nikdo jí neodstrkuje. Začala dostávat jídlo první, když jsem přišla domů vždycky jsem napřed pohladila ji, ale při hraní jsem hladila obě najednou a když jsem měla Čertíka na klíně, hladila jsem i ji. Přestala ho napadat a odhánět, asi poznala, že jí nehrozí žádné nebezpečí.
Plachá je stále, jak někdo zazvoní nebo vytáhnu vysavač, je okamžitě za gaučem. Čert jako její věrný stín pochopitelně za ní. Jenže on za chvíli ze zvědavosti vyleze, ale ona ne. Pro návštěvy je neviditelná kočka. Čertík se strašně rád chová, dokáže si to vynutit, Štěpánka má k fyzickému kontaktu stále odstup, chování nesnáší a doteky jen lehké a krátké, ale dává najevo, že je to velmi příjemné.

Takže mám jednu kočku chovací a jednu nechovací. Spolu se dokáží krásně honit, jak jsem říkala, číhají na sebe, bafají na sebe a je vidět, že je to obě baví. Myslím, že kdyby teď Čert odešel, Štěpánka by ho hledala i když jejich vztah asi zůstane v té rovině, co má Štěpánka k lidem - jen lehce dotknout a dost. Jen mám někdy dojem, jakoby tu plachost a nedůvěřivost vůči cizím lidem do sebe nabíral i Čertík jako to schovávání za gauč.
Začátky byly hodně těžké, bylo mi jich obou moc líto ale teď jsem ráda, že jsou obě tady a myslím, že Čertík i Štěpánka jsou spokojeni, jak může být spokojená šelmička v paneláku. Ale kocourek začne dospívat:))

Žádné komentáře