Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Litter Kwitter- rozlučte se s kočkolitem

 

 

http://www.litterkwitter.cz/

 Náhodou jsem narazila na tento odkaz, jukla  a měla v hlavě brouka. To se tak někdy přihodí, že vás začne trápit utkvělá myšlenka a nedá pokoj ani v noci.

Pořád jsem viděla své 3 chlupatinky jak spořádaně chodí na WC, z koberců zmizí kočkolit i jeho neustálé dokupování a doprava domů. Ještě by se měly naučit utřít si zadek a spláchnout, smál se mi syn.

"Je to drahé" mi říkal rozum..."a kdo ví, jestli to FAKT funguje", povídala zvědavost, "ale kdyby to fungovalo, bylo by to báječné a po výcviku to zase prodáš".... To věčné dohadování mne vyčerpávalo a zvědavost všechno přemohla, do obchůdku letěla objednávka.

V předstihu jsem jim zrušila velkou toaletu a malou dala vedle mísy WC. Na bílých dlaždicích jsem viděla kolik toho nepořádku vytahají ven a pochválila jsem si svoje rozhodnutí.Kočiny ani neprotestovaly, prostě začaly chodit na nové místo.

Konečně balík dorazil, kočiny kromě Čertíka se přišly honem podívat, co že je to za novotu. Nastudovala jsem návod, zrušila jim i malou toaletu a dostaly červený disk pro začátečníky na zem. Mimi okamžitě věděl co s tím, Meggi chodila kolem a okukovala, Čertík setrvával ve svém úkrytu. Když konečně vylezl dokonce dovolil abych ho na nové zařízení posadila ale hned zase zmizel.

Kdyby byl doma jen Mimi, měl by celý program za 3 týdny v tlapce, ale museli jsme čekat hlavně na Čertíka. Po 14-ti dnech šel červený disk na mísu WC. Mimi byl nadšen a začal chtít nahoře i spát, Meggi se přizpůsobila a taky začala chodit nahoru, Čertíka jsem musela párkrát posadit nahoru, zahnat Mimi, a Čertíka chválit a chválit. Také to zvládl.

Ale nesměla přijít žádná hlučnější návštěva a chtít se vypovídávat celé odpoledne, to potom raději šel na místo kde na balkoně bývaly misky. Jednou se tak stalo a začínali jsme opět od začátku až jsme se dostali k oranžovému disku.

Mimi je "jájínek" a všechno je MOJE MOJE MOJE !!!! Jakmile slyšel, že některá kočina hrabe na misce, okamžitě vyrazil ke dveřím na WC, pak plížením vpřed a zezadu na ni bafnul. To se Meggi ani Čertíkovi nelíbilo a musela jsem s nimi chodit jako osobní stráž a zahánět bafajícího Mimi. Protože se to dělo i v noci, pomalu jsem dostávala tik při každém zaštrachání a Čertík byl zralý pro psychiatra. Jediný nadšený byl stále Mimi, zkoumal útroby toho zařízení. Jednou jsem slyšela rachot a čvachtání a z WC vyrazil Mimi s oranžovým diskem kolem pasu jako sukýnkou. Ale ihned zkoumal dál.

Pomalu jsem docházela k rozhodnutí, že 3 kočky najednou, každou jiného stáří a jiné povahy to nezvládnu naučit. Vždyť Čertíka za 6 let co jsme spolu ještě nikdo neviděl! Prostě zaleze a dokud není byt bez vetřelců tak nevyleze.

Litter Kwitter byl prodán hned po uveřejnění inzerátu a zájemcům jsem mohla s čistým svědomím povědět jediné: pokud máte doma jednu kočičku, ne příliš nesmělou, zvládne celý program rychle a bez problémů. Dvě kočiny, které se dobře snášejí by také ještě měly učení zvládnout bez problémů. Ale starší bázlivou kočičku která nesnáší změny, bych do toho nenutila.

Aaaaaaale vyzkoušela jsem  a jsem zase více vědoucí a spokojená.....

Tak jsou věci zase jako dřív, jen Mimi chodí vyhlížet jestli se mu na WC nevrátí hračka a Čertík chodí kontrolovat jestli nebude zase k něčemu nucen. Meggi je stále v klídku a pohodě, je jí to vše fuk:))