Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Meggie

Krátce po sobě nám zemřela další kočenka, která stejně jako Štěpánka zůstane navždy v mé paměti. Dušinka byla stejně laskavá, něžná, trpěli a milá, chybí mi.

Čertík opět zůstal sám a protože u nás není útulek s kočičkami hledala jsem v inzerátech. Majitelé, kteří hledali nový domov pro Meggi mi přivezli kočičku dvouletou, krásnou ale vážila 2 kg, prý nechtěla jíst.

Museli jsme si Čertík i já opět zvykat. Meggi byla moc hodná, až moc hodná!

Když k nám přišla sousedky malá dcerka vrhla se na Meggi a ta zůstala ležet na místě, nechala se popadnout a přehodit na ruku kde trpně visela jako kus hadru. Pohlazení strpěla, ale od ní nebyla žádná odezva a opravdu moc nejedla. Byla jen tichá, trpělivá bez nějaké vlastní vůle. Od její bývalé majitelky jsem se dozvěděla, že ji dostala od kamarádky, která ji koupila jako koťátko ve Zverimexu. To musí být pro kotě psychický šok strčit ho do klece kde na něj celý den křičí děti. Bývalá majitelka pracovala v pohostinství a byla celé dny pryč a kotě bylo samo doma.Když měla volno vzala Meggi na vodítko a odvedla ji mezi své příbuzné s haldou dětí, které ji používaly jako hračku a nesměla se bránit. Byla naprosto bez vlastní vůle, nevěděla co je laskavé pohlazení a nevěděla, že může vyjádřit své pocity.

S Čertíkem nebyl problém, prostě ji vzal na vědomí, ale necítil se ohrožen. Nedovolovala jsem již návštěvy u Meggi, občas jsem ji pohladila, chování jsem naprosto vynechala, měla svou misku s jídlem, začala dostávat syrové maso, kysanou smetanu, tu měla ráda, ale do ničeho jsem ji nenutila.

Trvalo dost dlouho než sama přišla a lehla si ke mně a dokonce požádala o pohlazení. Zlákalo ji česání, to si moc oblíbila a také se naučila, že jak někdo zazvoní utíká se za gauč, tam ji nikdo neobtěžuje. Byla tam v pohodě i s Čertíkem. Její ego se probouzelo!

Mimi po čase probudil její vrozené mateřské pudy a jak si ho zpočátku nevšímala, později jej začala hlídat, dovolila aby jí sebral jídlo z její misky, hrála si s ním, dokonce ho i čistila. Dnes už se spolu jen kočkují, číhají na sebe a provozují závody přes všechny překážky.

Meggie už je zcela nové stvoření, přibrala 2 kg, je krásně zaoblená, leskne se, má nádherný čistý a něžný pohled, přijde si mňouknout, že chce pohladit a to hlavně pupíček. Večer si lehne těsně vedle mne, přimáčkne se a hřeje. Dokonce i vrní při hlazení.

Mám velkou radost, že se tak změnila a konečně si vychutnává to, že je!