Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Štěpánka

Štěpánka

Po několika dnech pláče jsem z útulku přinesla tu nejubožejší kočičku, která tam byla. Přinesl ji tam pán i s koťaty, která mu porodila a odchovala na zahradě. Koťátka už byla rozebrána ale maminu nikdo nechtěl. Nechala jsem si ukázat špinavou kouli stočenou v koutku, která prý už 3 dny nejedla. Pohladila jsem ji a ona mi vtiskla hlavičku do dlaně s takovou pokorou a něhou, že bylo rozhodnuto.Druhý den potratila. Je po operaci, zvykly jsme si na sebe a i když je úplně jiná než ta první, je nám spolu dobře. Dostala jméno Štěpánka.

Poznávání, že není kočka jako kočka a všechno se může pěkně komplikovat mělo teprve přijít. Štěpánka byla po operaci a začala se pomalu zotavovat. Byla ale hrozně plachá, její schovávačka byla za gaučem, nechtěla chovat, bála se igelitek, vany a cizích lidí. Ani za 4 měsíce neměla chuť na bližší fyzický kontakt s kýmkoliv. Po bytě ale chodila v pohodě a pomalu se zabydlovala. Už nebyla ta nejošklivější kočka na světě, jak jsem řekla při prvním setkání, ale ta nejkrásnější kočička s podkovičkou pro štěstí na hlavě.

No jo, ale existuje internet a mění nám život.
Narazila jsem na kočkomilce, kteří hledali pěstounskou rodinu pro koťátko, co se toulalo bezprizorní po jedné vesnici. No dopadlo to tak, že druhý den ho přivezli. Kocourek celý černý, asi 8 týdnů starý co zoufale hledal mámu a domov, byl to malinkatý opuštěný Čertíček.
Byl moc milý a měl se k světu. Horší to bylo se Štěpánkou, nesnesla vetřelce, útočila na něj, byla zmatená, měla strach, že zase půjde někam pryč. Byla jsem z toho dost nešťastná, ale doufala, že se naučí žít alespoň vedle sebe tak, aby si nepřekáželi.
Zatím ho neustále vyháněla ze svého území, pokud to Čertík respektoval a to on ano, neublížila mu. Chovala jsem ho tajně, aby Štěpča neviděla a aby on si nepřipadal opuštěný. Musela jsem ale i hladit Štěpánku aby si nepřipadala odstrčená. Byli jsme nešťastní všichni.

Netušila jsem jak to může dopadnout, s Adélkou, bílým peršanem nebo morčetem bylo vše v pohodě. Prostě není kočka jako kočka.Otázkou je jak moc se budou rvát až bude Čertík dospívat, protože už teď má snahu stavět se na odpor.Neumím si to představit. Uvidíme, kočky snad přežijí ve zdraví a já se nervově nezhroutím:))

 
Žádné komentáře