Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

*POVĚRY*

Uhranutí

 

 

 

   Pověry týkající se uhranutí patří k nejrozšířenějším. Zlý pohled může být příčinou mnoha nemocí, potíží, a dokonce i smrti. Uhranutí je největší nepřítel člověka. Víra v ně existuje v nejrůznějších kulturách po celém světe.
   Lidé věří, že zlo může člověka skutečně fyzicky ovlivňovat. Proto je nutné si na uhranutí dávat velký pozor.
   Spojení s očima je celkem jasné. V dávných dobách byl zrak pro lidi základním smyslem pro vnímání okolí. Vypíchnutí očí bylo považováno za horší trest než smrt. Někteří lidé jsou přesvědčení, že oči jsou pro pověry důležité i proto, že se v nich okolní svět odráží.

Protože je víra v uhranutí tak rozšířená, lidé se před ním snažili chránit, zamezit negativnímu vlivu, který by na ně mohl mít. A to je kořenem mnoha dalších pověr.
   Ochrana proti uhranutí je jednoduchá. Ďábel je neuvěřitelně prohnaný a mazaný a jeho pohled se někdy skrývá pod maskou požehnané laskavosti. Když například někdo řekne:“To je ale krásné děťátko!“, je třeba dítě začít okamžitě chránit proti uhranutí.
   Existuje celá řada způsobů, jak se uhranutí vyvarovat. Patří mezi ně modrý stín pod okem, ochranný svitek u vchodu do domu nebo hlasité plivnutí přes pravé rameno, abyste ďábla oslepili.
   Strach z uhranutí se podílí na vzniku mnoha pověr. Nesmíme zapomínat, že uhranutí je cenným nástrojem, pokud chceme někomu uškodit.

     

 

Žádné komentáře