Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Jadérko z jablka

Před dávnou dobou, kdy bývaly časy těžké, chytili jednoho  muže, jak krade jídlo.

Krále zpravili o spáchaném zločinu a on přikázal, že má být muž za krádež pověšen. Začalo se tedy s přípravami k popravě a zloděje zatím uvrhli do temného žaláře.

V den popravy odvedly stráže nešťastníka pod šibenici. Zeptali se ho, zda nechce před smrtí říci pár slov.

"Ano, chci," prohlásil vězeň. "Rád bych něco vzkázal králi. Mám zvláštní dar, který jsem dostal od otce, a ten jej získal od svého otce. Dokážu zasadit jadérko z jablka do půdy a to přes noc vyroste v kvetoucí strom, který okamžitě nese plody. Podle mne by bylo škoda, kdyby se mnou zemřel i tento tajný dar, než ho stačím někomu předat."

Na krále to zapůsobilo mohutným dojmem. Vyzval vězně, aby mu to tajemství prozradil a před smrtí ještě zasadil jadérko z jablka.

"S radostí bych vašemu přání vyhověl," dušoval se odsouzený, "na jedno vás ale musím upozornit - to jadérko může zasadit jen ten, kdo se nikdy nezachoval nečestně - nikdy nic neukradl či nezalhal, nikoho nijak nepodvedl. Takže já sám je samozřejmě zasadit nemohu, protože jsem se dopustil krádeže."

Král dal tedy zavolat ministerského předsedu, aby jadérko zasadil on. Ten se však tvářil schůíple a nakonec se přiznal, že si kdysi ponechal něco, co mu neříkalo pane. A tak ani on nemohl jadérko zasadit.

Král tedy poslal pro strážce pokladu, jehož tvář v tu chvíli zrudla temnou červení. Připustil, že bývaly doby, kdy se nechoval dvakrát čestně při finančních transakcích v království.

"Já myslím, Vaše Veličenstvo," začal, "že to jadérko budete muset zasadit vy sám."

Král zaváhal. Ocitl se ve velkých rozpacích. Vybavil si totiž, jak podváděl svou manželku, když jí byl nevěrný. Svěsil hlavu a musel s pravdou ven - ani on nesmí ono jadérko zasadit.

Zloděj se po těch třech podíval. "Vy jste ti nejmocnější muži v zemi," řekl jim, "a přesto nejste ani jeden prost viny! Ani jeden z vás nemůže jadérko z jablka zasadit! A přesto mne, který z hladu ukradl bochník chleba, odsoudili jste k trestu smrti!"

Král po těch slovech udělil odsouzenému milost.

zdroj neznámý