Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Loutna

Byl jednou jeden dobrý a čestný muž, který hledal cestu ke štěstí a pravdě. Jednoho dne se vydal za moudrým starce. Všichni ho totiž ujišťovali, že to on mu ukáže cestu po které pátrá.

Starý mudrc ho vřele přivítal poté, co se poutník usadil u vchodu do jeho stanu. Podal mu sklenici mátového čaje a pak mu bez váhání odhalil tajemství cesty ke štěstí a pravdě.

"Je to dlouhá cesta, tím si buď jist," začal. "Ale minout ji nemůžeš. Přijdeš do vesnice, kterou ti popíšu. A v samém středu té vesnice najdeš tři malé krámky. Tam poznáš tajemství štěstí a pravdy."

Byla to skutečně předlouhá cesta! Hledající poutník prošel mnoha údolími a přebrodil nesčetně řek. Nakonec dorazil do vesnice, kde mu srdce našeptalo:"To je to místo! Tohle je místo, které hledáš!"

A opravdu - uprostřed vesnice se nacházely tři krámky. Poutník byl nicméně velmi zklamaný, když do nich vkročil. V prvním krámku totiž nenašel nic jiného než jakási klubka drátu. V druhém zase uviděl pouze pár dřevěných špalíčků. A třetí plnil pouze nahrubo opracovaný kov.

Muž se cítil unavený a ztratil všechnu naději. Odešel z vesnice a uložil se k odpočinku na malé mýtině nedaleko vesnice. Snesla se noc. Úplněk zalil mýtinu něžnou září. Poutník užuž usínal, když vtom zaslechl vznešenou melodii, která se nesla od vesnice. Co za kouzelný nástroj dokáže vyluzovat harmonii tak dokonalou?

Muž rychle vyskočil a zamířil k místu, odkud hudebník hrál. Ke svému údivu zjistil, že božskou hudbu vydává loutna. A tu loutnu, jak se mohl přesvědčit, vyrobili z drátu, dřeva a kousků kovu nad nimiž nedávno ohrnoval pohrdlivě noc, když je viděl na prodej v krámcích ve vesnici.

A v tu chvíli pochopil, že štěstí je jednota všeho, co nám už bylo dáno.

Převyprávěno podle lidového příběhu