Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Vklad do budoucnosti

Žil jednou jeden bohatý muž, jenž netoužil po ničem jiném než po tom, aby prokazoval lidem dobro. Obzvláště pak těm, kdo pro něj pracovali.

Povšiml si, že jeden z jeho dělníků - byl to tesař - je nesmírně chudý a sotva uživí rodinu! Povšiml si, že chatrč, v níž muž žil se ženou a dětmi, se nezadržitelně rozpadá. Před zimou a poryvy deště jim už nemohla poskytnout úkryt. S tesařem a jeho rodinou nesmírně soucítil. A nakonec dostal nápad.

Jednoho rána si k sobě tesaře zavolal a přikázal mu:

"Chci, abys mi postavil krásný dům," pravil. "Penězi na něm nešetři a na každou práci, kterou bude třeba udělat, sežeň jen ty nejlepší řemeslníky. Já se teď musím vydat na cesty a po nějakou dobu budu pryč. Přeji si ale, aby byl dům do mého návratu hotový."

Tesaře potěšilo, že dostal takový úkol. Okamžitě se pustil do práce. Rozhodl se však - protože věděl, že bude pán pryč -, že na zadané stavbě pořádně vydělá. A tak škudlil, kde se dalo, místo aby najímal ty nejvyhlášenější řemeslníky a kupoval jen nejkvalitnější materiál. Pán se to nikdy nedozví a on si může ponechat rozdíl a vydělat spoustu peněz pro sebe!

A tak postavili dům. Zvenku vypadal nádherně. Tesař však moc dobře věděl, že to není poctivá stavba. Střešní trámy nebyly pevné a nezapadaly do sebe zrovna přesně. Cihly na ni koupil druhořadé,takže se začnou co nevidět drolit. Tašky byly vyřazené zmetky z lomu. A na práci najal za mizernou mzdu nezkušené dělníky.

Pak se vrátil domů pán a vydal se na prohlídku domu. "Splnil jsem váš příkaz, pane," chlubil se tesař. "Použil jsem ty nejlepší materiály a zaměstnal špičkové řemeslníky."

"To rád slyším," řekl mu pán. "Tady máš klíče. Ten dům teď patří tobě. Je to můj dar pro tebe a tvou rodinu. Kéž ti slouží jako útulný domov až do konce života!"

A v nadcházejících letech bylo tesaře často slyšet, jak si bručí pod vousy:"Vědět tak, že ten dům byl určený mně...!"

převyprávěno podle lidového příběhu