Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Co Vy na to pane Šmoldasi?

Má Ivana Řápková diplom?

Do veselé taškařice kolem plzeňských práv byla vtažena chomutovská primátorka Ivana Řápková. Prý to s jejím diplomem není jaksi v pořádku, a kdo ví, jestli na fakultě vůbec studovala, neb si tam na ní nikdo z živých učitelů nepamatuje, a ona sama se dokáže rozpomenout leda tak na jednoho nebožtíka. Kdyby se v její kůži ocitl nějaký moula nedotčený právnickým vzděláním, určitě by prostoduše hmátl do šuplíku, vytáhl z něj index a diplomku, a prostořekým nactiutrhačům by rázně zacpal hubu. Touhle přímočarostí by si ovšem doslova podřízl větev, jelikož by v tu ránu přiznal, že má sice jakýsi smysl pro pravdu či spravedlnost, ale z právničiny že nepochytil zhola nic. Opravdový právník totiž ví, že řešit spory jednoduše je jednoduše nekolegiální, a že nedotáhne-li sebeprostší kauzu k soudu, mohli by advokáti, soudci a celý právnický stav skončit vposled o žebrácké holi. Paní primátorka tuhle zásadu zjevně zná a ctí. Před soudnou stolicí navíc nemůže nezvítězit, neb požadovaný milion vysoudí buď z toho titulu, že škola neprávem očernila její jméno, anebo za to, že ji k témuž jménu nezákonně přivěsila nezasloužený titul. Ať tak či onak, kde jsou miliony, tam už se na nějaký ten titul stejně nehledí.

 autor:Ivo Šmoldas

 

Ministr Janota hodlá snížit státní příspěvek na stavební spoření. A má koneckonců recht. Řečený příspěvek se už totiž očividně přežil, a to hned ze tří pádných důvodů. Obyčejného střádala ony tři tisíce tak jako tak nevytrhnou, neb za takovou almužnu, kterou mu stát nejprve sebere na daních, aby mu ji následně s velkorysostí sobě vlastní přihodil na účet, dokáže při dnešních cenách postavit leda tak psí boudu pro jezevčíka, a to ještě svépomocí.

Stavební spořitelny si už k výstavným palácům s pánem Bohem dopomohli a mají tudíž dávno postaveno a svůj nehynoucí pomník si už zbudovali i naši politici – ze schodku státního rozpočtu navršili schodiště natolik monumentální, že po něm do nejdelší smrti nestihnou sestoupit do zapomnění. Ale kdo ví, jestli Janotovi tenhle nápad ještě nakonec nezatrhnou, a celou reformu nepostaví na hlavu. Bez tučného státního přispění, jak jistě uznáte, se ovšem ani na hlavu nic stavět nedá.

autor: Ivo Šmoldas

Podnikatelská čest prodělala od dob 1. republiky obrovský vývoj. Dnešní bankrotáři se nevrhají z oken ale spoléhají na pomoc státu!
Za velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století se zbankrotovalí bankéři, obchodníci či průmyslníci vrhali z oken, a poté se s nakřáplou hlavou odebírali skládat účty na onen svět. Tehdy tomu tak chtěla zjevně přepjatá podnikatelská čest.

Pojetí cti však od té doby prodělalo nemalý vývoj a tehdejší manýry se dnes už považují za krajně bezhlavé. Nikdo se tudíž z oken už nevrhá, a kdo by tak učinil, byl by očividně padlý na hlavu.

Kdo je naopak hlava, a chce nastalý stav ustát, vylíčí státu, co by mohlo nastat, kdyby se ho stát nezastal, a stojí-li si pevně na svém, stát se za něj vskutku postaví, a počne mu sypat, aby se nedej Bože nesesypal. Stát, ač po uši zadlužen, má totiž vytříbené sociální cítění, a je mu tudíž zřejmé, že ocelářský magnát, kterého krize připravila o půlku miliardových zisků, je relativně vzato uvržen do bídy nesrovnatelně hlubší, než kdejaký človíček, co přišel sice o celý, ale přece jen průměrný příjem.

A jistě není sporu o tom, že státu musí pomáhat hlavně těm nejpotřebnějším. Jinak by byl svět už dočista postaven na hlavu.

Autor Ivo Šmoldas


Analytici předpovídají, že čím méně budeme pracovat, tím lépe se nám povede. Tak chápe předpovědi odborníků pan Ivo Šmoldas, který si rád odborné výroky překládá do srozumitelné češtiny.


Analytici, jak jsem se dočetl, předpovídají, že v příštích měsících se pokles ekonomiky zmírní, ne-li zastaví. Avšak nezaměstnanost stále poroste. Uvykl jsem již tomu, že lidé vzdělaní v hospodářských vědách se dokážou vyjadřovat nadmíru temně, záhadně a pro laiky ne zcela pochopitelně. Avšak zmíněné proroctví mi připadá naprosto průzračné a hovoří k mým uším řečí zcela jasnou. Čím méně budeme v budoucnu pracovat, tím lépe se nám povede.

Ostatně i sám pan prezident před časem trefně přirovnal krizi k lehké chřipce a chřipka, jak známo, se léčí hlavně tím, že si člověk lehne a nedělá zhola nic.

Doufám tedy, že se řečené metody boje s krizí a podpory hospodářského růstu co nejdříve chopí nová vláda, zruší neblahé úřady práce a místo nich ustaví úřady zahálky, které budou tak dlouho zcela nečinně přihlížet vlnám dalšího, pokud možno hromadného propouštění, dokud se na dlažbě neocitneme úplně všichni a to včetně ekonomických analytiků. Kdo nám pak ale sdělí, že jsme konečně dosáhli kýženého blahobytu, když přestanou pracovat i oni, to věru netuším. Je však docela dobře možné, že v takovém případě to vcelku snadno poznáme i sami.

 Autor: Ivo Šmoldas

Na svět, už tak dost sužovaný hospodářskou krizí, si teď brousí zuby ještě i chřipková pandemie. Na první pohled se sice zdá, že obě pohromy spolu nikterak nesouvisí, ale co když nějaká ta spojitost mezi nimi přece jen existuje.

Mnohé napovídá převratné zjištění, že nový chřipkový virus AH1N1 sestává ze tří virů, původně zcela odlišných. Totiž z viru chřipky lidské, chřipky prasečí a chřipky ptačí. Ty si doposud vzájemně nikdy do zelí nelezly, ovšem teď z ničeho nic vytvořili jakýsi virový triumvirát. Beru to jako důkaz, že krize zasáhla nejen svět makroekonomiky, nýbrž i ekonomiku mikrosvěta. Ani viry už z jednoho živočišného druhu nevyžijí a musí buď fúzovat nebo se rekvalifikovat. Chřipkové viry, jak vidno, uzavřeli podpůrné spojenectví a šanci na přežití si tak ztrojnásobili.

Nám tedy patrně nezbude než se zařídit podobně a spojit proti nim síly s našimi druhy ze shodně ohrožených druhů. Až se nepřítel přiblíží, ulehněme tedy na lože spolu s čunětem a slepicí, uvařme si vespolek plné korýtko horkého čaje, spolykejme společně po tabletce tummy flu a pěstujme vesele mezidruhovou vzájemnost. Záludnému virovému triumvirátu tak dozajista vypálíme rybník a dá-li sv. František, možná z řečeného lože vyjdeme jako opravdoví milovníci zvířat.

Autor:Ivo Šmoldas

Posledni komentare
07.05.2009 15:59:19: OPĚT MĚ VYPRÁVĚNÍ P. ŠMOLDASE POBAVILO. DÍKY JO.JOsmiley${1}

Ivo Šmoldas se ve středu zamyslel nad padáním a propadáním.

Páně Paroubkův nechat padnout Topolánkův kabinet nezapadl, ale padl na úrodnou půdu. Jeho kouzlu totiž propadli koaliční odpadlíci a podnikli proti vládě pádný výpad s náležitým dopadem. Vláda z řečeného výpadu poněkud přepadlá sice padla, avšak jak se zdá, hned tak nedopadne, natož aby vypadla. Jelikož i co padlá bude na každý pád ještě dlouho vládnout v demisi. Situace povstalá z nápadů na pád vlády proto nejednomu připadá poněkud padlá na hlavu. Ostatně právem neb její řešení vskutku padne na hlavu státu.

Na hlavy občanů ovšem už teď padá hrůza z představy, že se opět blíží čas, kdy jim připadne povinnost rozhodnout, zda:

-znovu zvolit ty, co padli
-či ty, co je napadli
-anebo ty, co odpadli.

A jelikož nápaditější výběr, který by nabízel nějaké dosud zapadlé, ani v nejlepším případě čekat nelze, mnohého voliče patrně zbaběle napadne, nebude-li případně moudřejší zavčasu odsud vypadnout.

Autor: Ivo Šmoldas

Chomutovská starostka chtěla vyzrát na neplatiče nájemného, přebývajících v městských bytech. Poslala tedy exekutory, aby si na provinilce počíhali, až si budou vybírat dávky pomoci v hmotné nouzi a aby jim pak hbitě peníze zabavili na úhradu dluhů. Se zlou se ovšem potázala. Ministr Kocáb, doktor Motejl, ba i Lejla Abasová, ji vmetli do tváře, že obírat nuzáky je fuj, a řečených dávek že se exekutorská pracka ze zákona nesmí ani dotknout. Zda-li je fuj také obírat město o nájemné ovšem nikdo neřekl. A ještě že tak. Ona okolnost totiž vnukla starostce geniální nápad, kterak z oné šlamastiky vyjít. Ruče panu Kocábovi nabídla, nechť se ráčí nastěhovat do jednoho z vybydlených bytů a s pánembohem si ho užívá zcela zdarma. A v tom je ten vtip. Nebude-li radnice žádat nájem od ministra, nemůže ho v zájmu spravedlnosti chtít ani od nikoho jiného. A tak budou v Chomutově bydlet gratis všichni. Město tak přijde o jisté nejisté příjmy a co nevidět šťastně upadne do hmotné nouze. Tím mu však vznikne nárok na sociální dávky a díky nim bude mít Chomutov své jisté, starostka po starostech, neplatiči po placení a ochránci práv po vtákách.

Autor: Ivo Šmoldas

Ivo Šmoldas o výměně ministrů

Je správné, že premiér Topolánek pročistí vládu, pane Šmoldasi?

Pan premiér se dal slyšet, že své ministry bude měnit ne proto, že by snad špatně pracovali, nýbrž že se špatně prezentovali. Chce-li svému slovu spravedlivě dostát, nemůže v žádném případě vyhodit Jiřího Čunka. Ten totiž vlastní prezentaci věnoval nejen valnou část doby, kdy seděl v úřadě, ale i celou dobu, kdy v úřadě neseděl a kdy to už už vypadalo, že by mohl prostě jen sedět. Koneckonců i všichni ostatní ministři dělali co mohli, aby nezůstali národu utajeni. Dokonce i zdánlivě neviditelný kulturní pan Jehlička, který nám nedávno nezapomenutelně vyhrožoval manželstvím na věčné časy. Možná by tedy stálo za to udělat změny ve změnách a namísto tradiční výměny ministrů pro změnu uspořádat výměnu ministerstev. Jako předsednické zemi EU by se nám určitě hodilo ministerstvo pro styk s evropskými disidenty a vzhledem k obtížné situaci ve světovém hospodářství, jakož i v českém parlamentu, třeba i originální ministerstvo krizí. To by postupem času dozajista zastalo práci všech dosavadních resortů, od financí až po kulturu. Díky takto rázným změnám bychom pak Evropu nejen předsedli, nýbrž konečně i předběhli.

Autor: Honza Daněk - Radio Impuls


Ranní poznámka Ivo Šmoldase

Vážíme si svého pracovního místa v zaměstnání? Co vy na to, pane Šmoldasi?

Jsa na volné noze, nemám ani místo ani zaměstnání, a tak na mě zbývá už jenom práce. A té si považuji velice, protože zejména díky ní si nemusím hledat místo ani zaměstnán, natož – jak se dnes říká – nějakou pozici. A mohu i nadále spočívat v pohodlné poloze na volné noze, byť z toho občas mívám zamotanou hlavu.

Myslíte, že kdo chce makat, práci si vždycky najde?

O tom jsem hluboce přesvědčen. Kdokoli má neodolatelnou chuť přiložit ruku k dílu, může tak učinit kdykoliv a kdekoliv. Nějaké to potřebné dílo se totiž najde na každém rohu. Stačí se jen rozhlédnout… Ovšem najít někoho, kdo vám na onu ruku, kterou jste k jeho dílu přiložili, také vysází nějakou tu odměnu, je věc jiná a značně obtížnější. Ale na to jste se konec konců neptali…


Autor: Honza Daněk - Radio Impuls

 

 

Ivo Šmoldas o barvách policie

Zvýší se policistům kredit, když teď budou modří, pane Šmoldasi?

Tomu, že se policie rozličně vybarvuje, národ už vcelku přivykl. Stačí připomenout třeba slavnou kauzu Berdychova gangu, jejíž aktéři přeběhli z tehdy ještě zelených řad mužů zákona dokonce až pod temný praporec zločinného podsvětí. Pokud tedy nyní policie přebíhá jen od zelené barvy země k modravé barvě nebes, může to její vážnost v očích veřejnosti jen a jen povznést.

Nemáte obavu z nové automobilové flotily našich dopravních policistů?

V duši dopravních policistů dozajista vře dvojí vášeň – láska k silničnímu zákonu a láska k rychlým vozům. Proto určitě neodolají vyzkoušet co jejich nová auta dovedou, a budou se po silnicích slastně prohánět s plynovými pedály sešlápnutými až k podlaze. Nedovedu si však představit, že by přitom, byť jen na chvíli, přestali dbát svých povinností. A tak jim nezbude než se za onu rychlou jízdu navzájem stíhat, vzájemně se pokutovat a častovat se trestnými body. Předpokládám, že jim tahle samostrašná aktivita zabere veškerý čas a my ostatní tudíž budeme moci jezdit zcela bez obav.

Autor: Honza Daněk - Radio Impuls