Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Co Vy na to pane Šmoldasi?

Temná budoucnost

Analytici předpovídají, že čím méně budeme pracovat, tím lépe se nám povede. Tak chápe předpovědi odborníků pan Ivo Šmoldas, který si rád odborné výroky překládá do srozumitelné češtiny.


Analytici, jak jsem se dočetl, předpovídají, že v příštích měsících se pokles ekonomiky zmírní, ne-li zastaví. Avšak nezaměstnanost stále poroste. Uvykl jsem již tomu, že lidé vzdělaní v hospodářských vědách se dokážou vyjadřovat nadmíru temně, záhadně a pro laiky ne zcela pochopitelně. Avšak zmíněné proroctví mi připadá naprosto průzračné a hovoří k mým uším řečí zcela jasnou. Čím méně budeme v budoucnu pracovat, tím lépe se nám povede.

Ostatně i sám pan prezident před časem trefně přirovnal krizi k lehké chřipce a chřipka, jak známo, se léčí hlavně tím, že si člověk lehne a nedělá zhola nic.

Doufám tedy, že se řečené metody boje s krizí a podpory hospodářského růstu co nejdříve chopí nová vláda, zruší neblahé úřady práce a místo nich ustaví úřady zahálky, které budou tak dlouho zcela nečinně přihlížet vlnám dalšího, pokud možno hromadného propouštění, dokud se na dlažbě neocitneme úplně všichni a to včetně ekonomických analytiků. Kdo nám pak ale sdělí, že jsme konečně dosáhli kýženého blahobytu, když přestanou pracovat i oni, to věru netuším. Je však docela dobře možné, že v takovém případě to vcelku snadno poznáme i sami.

 Autor: Ivo Šmoldas

Žádné komentáře