Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Co Vy na to pane Šmoldasi?

Virová pandemie

Na svět, už tak dost sužovaný hospodářskou krizí, si teď brousí zuby ještě i chřipková pandemie. Na první pohled se sice zdá, že obě pohromy spolu nikterak nesouvisí, ale co když nějaká ta spojitost mezi nimi přece jen existuje.

Mnohé napovídá převratné zjištění, že nový chřipkový virus AH1N1 sestává ze tří virů, původně zcela odlišných. Totiž z viru chřipky lidské, chřipky prasečí a chřipky ptačí. Ty si doposud vzájemně nikdy do zelí nelezly, ovšem teď z ničeho nic vytvořili jakýsi virový triumvirát. Beru to jako důkaz, že krize zasáhla nejen svět makroekonomiky, nýbrž i ekonomiku mikrosvěta. Ani viry už z jednoho živočišného druhu nevyžijí a musí buď fúzovat nebo se rekvalifikovat. Chřipkové viry, jak vidno, uzavřeli podpůrné spojenectví a šanci na přežití si tak ztrojnásobili.

Nám tedy patrně nezbude než se zařídit podobně a spojit proti nim síly s našimi druhy ze shodně ohrožených druhů. Až se nepřítel přiblíží, ulehněme tedy na lože spolu s čunětem a slepicí, uvařme si vespolek plné korýtko horkého čaje, spolykejme společně po tabletce tummy flu a pěstujme vesele mezidruhovou vzájemnost. Záludnému virovému triumvirátu tak dozajista vypálíme rybník a dá-li sv. František, možná z řečeného lože vyjdeme jako opravdoví milovníci zvířat.

Autor:Ivo Šmoldas

Poslední komentáře
07.05.2009 15:59:19: OPĚT MĚ VYPRÁVĚNÍ P. ŠMOLDASE POBAVILO. DÍKY JO.JOsmiley${1}