Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

O mužích

Očima násilníka

 Skupina násilníků ve vězení byla dotazována instruktorem kurzu sebeobrany na jejich výběr potencionální oběti a tady jsou některá zajímavá fakta:

 1) První věc, na kterou se muži dívají, je účes. Spíše půjdou po ženě s culíkem copanem nebo dalším účesem, který je snadno uchytitelný. Také si spíš vyberou ženu s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžným cílem.

 2) Druhá věc, na níž se muži zaměří, je oblečení.
 Vyberou si ženu, jejíž oděv lze snadno strhnout nebo se ho lze
snadno zbavit.  Hodně násilníků si s sebou nosí nůžky, aby mohli oblečení rozstřihnout.

 3) Dívají se po ženách, které zrovna telefonují mobilem, hledají něco v kabelce nebo se během chůze něčím zabývají, neboť v těchto momentech jsou ženy nestřeženy a mohou byt snadno přemoženy.

 4) Denní doba, kdy muži nejspíše zaútočí a znásilní ženu je brzo ráno, mezi 5 a 8.30.

 5) Nejtypičtější a nejčastější místo je parkoviště u obchodu s potravinami. Druhé nejčastější místo je parkoviště nebo garáž u kanceláří. Třetí nejtypičtější místo jsou veřejné záchody.

 6) Muži si vyhlížejí ženu, kterou mohou snadno popadnout a rychle ji odvlečou na jiné místo, kde se nemusí obávat vyrušeni.

7) Pouze 2 procenta mužů sdělila, ze s sebou nosí zbraň, protože za znásilnění je možné dostat 3-5 let, ale trest za znásilnění se zbrani je 10-15 let.

 8) Pokud ukážeš jakoukoli známku boje, znejistíš je, protože jim trvá pouze minutu či dvě zjistit, ze jít po tobě nemá cenu, protože by  to bylo časově náročné.

 9) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženu, která si nese deštník  nebo další podobné předměty, které mohou být použité ze  vzdálenosti. O klíčích to neplatí, protože, aby je žena mohla použít jako zbraň, musí se dostat skutečně blízko k útočníkovi. 

 10) Pár obranných mechanismů, které nás instruktor naučil,jsou:
 Pokud za tebou někdo jde po ulici, v garáži nebo ve výtahu, 
podívej se mu do obličeje a zeptej se ho na něco, např. kolik je  hodin, nebo si s nim krátce popovídej: To je hrůza jaké je venku počasí, to bude zase letos zima apod. Tím zjistíš, jak  vypadá a můžeš ho později identifikovat a také ztratíš přitažlivost jako objekt.

 11) Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič-"stop"nebo "drž se zpátky". Většina násilníků, s nimiž tento muž mluvil, sdělila, ze nechali na pokoji ženu,která křičela, protože tím naznačila, že by se nebála bránit. To zase znamená, že vyhledávají SNADNÝ cíl.
 
 12) Pokud s sebou nosíš pepřový sprej (pepper spray), zakřič Mám
pepřový sprej a drž ho před sebou, to ho zastraší.

 13) Pokud tě někdo popadne, nemůžeš se ubránit silou, ale můžeš ho ochromit na citlivých místech. Pokud jsi chycena okolo pasu zezadu, štípni útočníka do paže mezi podpaží a loktemanebo nahoru do vnitřního stehna - a to velmi silně. Jedna žena v kursu, který tento muž vedl, mu řekla, že štíplajednoho muže do podpaží a byla tak rozzuřena, že pronikla jeho kůží a přetrhla mu svalové vlákno,takže potřeboval stehy. Zkus se štípat na těchto místech tak silně, jak to můžeš vydržet - bolí to.
 
 14) Po počátečním úderu jdi vždy po tříslech. Pokud udeří tytomužovy partie,je to extrémně bolestivá záležitost. Můžeš si
myslet,že ho naštveš a on ti bude chtít víc ublížit, ale to, co násilníci sdělili instruktorovi, bylo, že tito muži chtějí ženu,která nezapříčiní problémy. Začni působit trable a on zmizí.
 
 15) Pokud na tebe někdo položí ruce, chytni jeho
první dva prsty a ohni je s velkým tlakem zpátky tak daleko, jak je
možné.
Instruktor to na mě předvedl, bez toho, aby použil nějaký tlak askončila jsem na kolenou a oba kotníky mého prstu slyšitelně
křaply.

 16) Vždy si buď vědoma svého okolí. Pokud můžeš,jdi s někým a pokud uvidíš nějaké divné chovaní, neodbývej to, následuj své instinkty. Cítila by ses mnohem hůř, pokud bys skutečně skončilajako obět.

Žádné komentáře