Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Pověry

Amulet

 

 

Obecně jsou amulety předměty, které mají zastavit zlo a podpořit dobro.. Amulet ale musí zůstat v poli působnosti dobra nebo zla, protože jeho možnosti jsou omezené. Proto amulety nosí lidé při sobě, ukládají je u vchodu do domu a na podobných místech.

Existují přírodní i vyrobené amulety a mezi nimi je značný rozdíl. Přírodní amulet je předmět každodenní potřeby, který kromě své funkce plní ještě roli ochránce – například podkova. Může to být i část nějakého celku, třeba králičí packa nebo roh nosorožce.

Vyrobený amulet je předmět k tomu účelu už zhotovený. Pro křesťany to může být křížek, pro židy pergamenový svitek, hamsa(ruka) pro muslimy a soška Buddhy pro buddhisty. Takový předmět slouží jako amulet.

Existují amulety, které působí i zvukem, například zvonek zavěšený nad vchodem do domu či píšťalka na střeše, která se při větru rozezní. Jiné amulety působí vůní.

U amuletu záleží na barvě i materiálu, z něhož je zhotovený. Podkova musí být železná, ale zlatý zvonek má větší sílu než železný.

Mnoho amuletů pochází ze světa rostlin a zvířat – červená paprika například chrání před uhranutím. Dobrými amulety pro štěstí jsou i různí ptáci a ryby.

K amuletům se vztahuje mnoho pověr a množství amuletů používaných v různých kulturách je stejně velké jako počet pověr.

 

Žádné komentáře