Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Pověry

Česnek

 

 

 

Česnek se váže především k upírům. Věnce z česnekových paliček kolem krku před nimi člověka spolehlivě ochrání, především v noci.

Navíc má dezinfekční účinky a po dlouhé generace se používá jako prevence proti nemocem a nákazám. Vliv této rostliny na zdraví s polu s vírou v existenci upírů způsobil, že věnec z česnekových paliček se stal v Evropě otázkou života a smrti. Dodnes se k němu vztahuje řada pověr týkajících se zdraví a štěstí.

Stroužek česneku pomáhá při bolestech zubů, léčí žaludeční problémy, vrací chuť k jídlu (rozetřený na dásních), zamezuje nočnímu pomočování u dětí a inkontinenci u starších lidí a obnovuje mužnou sílu.

Ve starověkém Řecku spojovali česnek s bohyní smrti Hekaté, která se starala také o čarodějnictví a magii. Po jídle pokládali Řekové na její oltář stroužek česneku. Odtud se zřejmě vine spojení česneku s kouzly.

I silná česneková vůně vstoupila do pověr. Někteří lidé tvrdí, že vůně česneku zahání ďábla, zatímco podle jiných signalizuje ďáblovu blízkost.

Ve starověkém Římě byli přesvědčeni, že česnek dodává odvahu. Římští vojáci žvýkali před bitvou česnek a podle jednoho z historiků nepřítele zahnal už pouhý závan jejich dechu. V jiných částech světa si bojovníci potírali před bitvou tělo česnekovou pastou. Dodnes si tento zvyk zachovali toreadoři v Mexiku a ve Španělsku.

 

Žádné komentáře