Decoupage a ostatní

bižu materiál

 

bižu materiál

 

materiál na bižu

 

 

e-shop,nápady,techniky

 

 

E- obchod

 

 

Internetový krámek pro kreativnítvoření

 

Výtvarné potřeby Kajka

 

DecuArt - australské papíry pro výtvarnou činnost

 

Vytvoř si svůj vlastní sen. Návody a popisy technik

 

 

Dílna a obchod výtvarné činnosti

 

 

Nechcete se v dnešním světě zbláznit? Začněte tvořit

 

vše pro tvoření

 

Nápady k tvoření

 

SVĚT RUČNÍCH PRACÍ

RSS

Pověry

Střihání nehtů

 

 

Nehty, nebo spíš ostřihané zbytky nehtů, jsou v pověrách ve značné oblibě. Nehet je součástí osoby a podle jedné z pověr stačí, aby se čaroděj zmocnil zbytků nehtů a má možnost dotyčného zcela ovládnout.

Pokud chceme na někoho uvrhnout kletbu, pokusíme se získat jeho ustřižený nehet. Proto je zvykem odstřižky nehtů pálit nebo zakopávat.

Někteří lidé věří, že nehty je třeba střihat ve vybrané dny. Pokud se ďábel zmocní odstřižků nehtů v sobotu (pro židy je to sobota, pro křesťany neděle a pro muslimy pátek), padne mu do spárů i jejich majitel. Jestliže si budete zkracovat nehty v neděli, váš milovaný se vydá daleko od vás.

V pondělí přinese stříhání nehtů dobré zprávy.

V úterý je tato činnost předzvěstí výpravy na nákupy.

Střihání nehtů ve středu předznamenává dlouhou cestu.

Čtvrteční střihání nehtů přináší bohatství.

V pátek přinese úprava nehtů peníze - nebo hroznou bolest zubů.

Jak už jsme řekli, při střihání nehtů hrozí, že se ústřižků, které jsou součástí těla, a tudíž obsahují i část duše, zmocní síly zla.

Nehty se nesmí střihat na prstech za sebou, to je zahrávání se smrtí. Abyste zmátli anděla smrti, musíte nahodile přeskakovat z jednoho prstu na druhý bez jakékoli posloupnosti.

Na mnoha místech se dlouhý nehet považuje za amulet. Jednak dokazuje, že se jeho majitel nenechal připravit o část těla a tím pádem na něho zlé síly nemohou, jednak je dokladem, že se dotyčný nevěnuje manuální práci.

Existuje mnoho šperků v podobě náprstku, které mají nehet chránit a umožnit mu co nejvíce narůst.

V urozených vrstvách jsou dlouhé nehty zvlášť u žen jasnou známkou vznešenosti. Pokud má člověk na nehtech bílé skvrny, podle pověry má sklony k utrácení. Bílá skvrna na nehtu palce vede ke značnému finančnímu zisku. Přísun peněz začíná ve chvíli, kdy se část nehtu se skvrnou ustřihne.

Podle jiné pověry jsou bílé skvrny na nehtech dobrým znamením. Bílá skvrna na nehtu palce je příslibem, že člověka čeká dar nebo dědictví. Bílá skvrna na nehtu malíčku předpovídá dlouhou cestu, na nehtu prsteníčku vzrušující novinky, na ukazováčku přátele a na prostředníčku nepřátele. Jak už jsme zmínili, věci se začnou dít ve chvíli, kdy si nehet se skvrnou ustřihnete.

Další pověra tvrdí, že každá lež, kterou člověk pronese, se projeví v podobě bílé skvrny na nehtech. Možná proto si někteří lidé střihají nehty každý den, aby je skvrny neprozradily.

 

Tato pověra vede i k přesvědčení, že okusováním nehtů člověk prozrazuje, že nemá čisté svědomí.

Žádné komentáře